Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
N!Asystent udostępniony pierwszym klientom Nest Banku. Narzędzie odpowie na pytania i wykona działania za klienta

Narzędzie działa na razie w wersji pilotażowej, ale bank zapowiada jego dynamiczną rozbudowę

Nest Bank poinformował, że w aplikacji mobilnej udostępnił pilotażową wersję AI asystenta. N!Asystent to rozwiązanie wykorzystujące model językowy GPT-4, dzięki czemu klienci mogą rozmawiać z botem o swoich finansach w języku naturalnym. Asystent ma rozumieć kontekst i udzielać prostych odpowiedzi nawet na skomplikowane pytania.

Przeczytajcie także: ITMagination zmieni właściciela

Bank wyjaśnia, że jego wirtualny asystent ma dostęp nie tylko do bazy wiedzy GPT-4, ale też do regulaminów, cenników czy informacji produktowych tej instytucji. Obecnie rozwiązanie odpowiada na pytania dotyczące oferty banku i wspiera klientów (na razie wybranych) w zarządzaniu finansami: sprawdza tempo wydatków, ocenia, czy budżet zepnie się na koniec miesiąca, wyliczy, ile należy odłożyć na zagraniczny wyjazd.

Usługa, której wdrożenie było zapowiadane podczas wydarzenia Cashless Breakfast AI, ma być stale rozwijana. W najbliższych miesiącach stanie się ona dostępna również dla użytkowników iOS oraz dla klientów biznesowych. Wśród nowości znajdzie się też opcja komend głosowych, dzięki czemu klient będzie mógł zadawać pytania za pomocą głosu. Asystent zyska także możliwość przekierowywania klientów bezpośrednio do odpowiednich sekcji aplikacji. Użytkownicy będą mogli przeglądać historię swoich rozmów z asystentem oraz pobierać je w formacie PDF.

Przeczytajcie także: Zmiany w ofercie PKO BP dla małych i średnich firm

W kolejnych etapach rozwoju N!Asystent ma zyskać dostęp do wiedzy o produktach i usługach, z których korzysta klient. Zadaniem asystenta stanie się automatyzowanie operacji bankowych i realizowanie różnych czynności: od inicjowania przelewów, przez zastrzeganie dokumentów tożsamości czy kart płatniczych, po wydawanie nowych kart. Jednocześnie przedstawiciele instytucji zapowiadają, że chcą nie tylko wdrażać funkcje, które już zaplanowano, ale też wprowadzać rozwiązania zasugerowane przez użytkowników.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies