Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nowa marka na rynku płatności. Worldline i Credit Agricole przedstawiają CAWL

Instytucja będzie oferować swoje usługi podmiotom we Francji, zarówno tym największym, jak i mniejszym przedsiębiorstwom

Firmy Worldline i Credit Agricole poinformowały o utworzeniu nowej marki biznesowej: CAWL. Początkowo jej odbiorcami mają być podmioty we Francji: zarówno korporacje, jak i przedstawiciele sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Partnerzy przekonują, że ma się ona stać liderem na rynku usług finansowych kierowanych do sprzedawców.

Przeczytajcie także: Zmiany w ofercie PKO BP dla małych i średnich firm

CAWL ma w sobie łączyć doświadczenie technologiczne i usługi Worldline oraz sieć dystrybucyjną Credit Agricole. Pod jednym brandem powinien się znaleźć szeroki wachlarz rozwiązań dla biznesu – zarówno tego bardziej tradycyjnego, jak i e-commerce. W komunikacie mowa jest m.in. o terminalach aplikacyjnych. Warto przypomnieć, że Worldline rozwija tę usługę z pomocą wywodzącego się z Polski Softpos.eu. Instytucja informowała pod koniec 2022 roku o nabyciu większości udziałów w tym fintechu.

Samo partnerstwo Worldline i Credit Agricole nie jest zaskoczeniem. Przed rokiem strony informowały, że chcą zacieśniać współpracę, a na rozwój nowej spółki w początkowej fazie zamierzają przeznaczyć 80 mln euro. Deklarowano wówczas, że w latach 2023-2024 zostanie przygotowana oferta dla klientów, będą zdobywane zgody i przeprowadzane implementacje, by w 2025 roku ruszyć ze sprzedażą.

Przeczytajcie także: ITMagination zmieni właściciela

Na początku tego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Credit Agricole stał się mniejszościowym udziałowcem Worldline. Ten ruch miał m.in. uspokoić akcjonariuszy drugiej ze wspomnianych instytucji. Sytuacja Worldline w ostatnich kwartałach stała się nieciekawa. O ile jeszcze w lipcu 2021 roku za jedną akcję tego podmiotu płacono ponad 80 euro, o tyle obecnie jest to niespełna 12 euro. Powodem przeceny było m.in. obniżenie prognoz wyników finansowych, na co wpływać ma spowolnienie gospodarcze w Europie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies