Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Blik i Mastercard już razem. Właśnie ogłoszono zawarcie strategicznego porozumienia

Dzięki współpracy obu firm użytkownicy Blika będą mogli wreszcie płacić zbliżeniowo i to nie tylko w Polsce

Mastercard oraz Polski Standard Płatności (PSP), operator Blika, podpisały wreszcie umowę negocjowaną od grudnia 2018 r., kiedy to zapowiedziano współpracę obu firm. Na mocy porozumienia Amerykanie mają przejąć część udziałów PSP i stać się jednym z siedmiu równoprawnych właścicieli tego popularnego w Polsce systemu płatniczego. W zamian za to Blikiem będzie można płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale na każdym terminalu na świecie, na którym akceptowane są bezstykowe płatności kartami z logo Mastercard.

Przeczytajcie także: Blue Media i PayU z dostępem do otwartej bankowości

Na razie nie ujawniono, ile Mastercard zapłaci za udziały w PSP. Jak czytam w nadesłanym komunikacie, "wybrane szczegóły dotyczące warunków umowy pomiędzy PSP i Mastercard zostaną ujawnione po spełnieniu wszystkich warunków formalnych". Natomiast poinformowano, że pierwsze udostępnienie zbliżeniowego Blika nastąpi w ciągu najbliższych dwóch kwartałów.

Przeczytajcie także: Dostawcy terminali odpowiadają na skargę do RPO

Na konferencji prasowej w grudniu 2018 r., podczas której ogłoszono nawiązanie strategicznej współpracy między Mastercardem a spółką PSP, zapowiadano, że Mastercard umożliwi użytkownikom Blika korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie akceptujących bezstykowe płatności Mastercard już w II poł. 2019 r. Będzie to możliwe poprzez zastosowanie usługi tokenizacyjnej Mastercard Digital Enablement Services (MDES).

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies