Klarna zapowiada, że w przyszłości dostęp do jej usług bankowych będzie rozszerzany
Obecna także na polskim rynku Klarna, fintech oferujący m.in. odroczone płatności, zbuduje aplikację mobilną zawierającą usługi bankowe. Na razie w Niemczech i na ograniczoną skalę, ale z czasem ma się to zmienić. Użytkownicy mogą liczyć na rachunek bankowy z kartą Visa, którą będzie można dodać do cyfrowych portfeli Google Pay oraz Apple Pay. Umożliwiającą taki krok licencję bankową, fintech uzyskał w Szwecji jeszcze w 2017 roku.
Właściciel konta będzie mógł m.in. dwa razy w miesiącu bezpłatnie wyjąć pieniądze z bankomatu (także poza granicami kraju), otrzyma też zestaw narzędzi do zarządzania swoimi finansami: wykaz zbliżających się płatności czy rejestr wydatków. Do tego dojdą rozwiązania z zakresu e-commerce, w których już specjalizuje się Klarna. W przyszłości może to zostać rozszerzone o usługi kredytowe i narzędzia do oszczędzania czy analizy finansów osobistych. Chodzi o to, by użytkownik załatwił wszystkie sprawy związane z portfelem w jednej aplikacji.
Pojawiły się także informacje o możliwym zamknięciu kolejnej rundy finansowania fintechu. Wedle rynkowych doniesień udało mu się pozyskać 500 mln dolarów. Ostatni duży zastrzyk finansowy – 650 mln dolarów – Klarna otrzymała od inwestorów pół roku temu. We wrześniu 2020 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że spółka jest wyceniana na ponad 10,5 mld dolarów. Jeżeli potwierdzą się doniesienia o pozyskaniu nowych środków, szwedzka firma może zostać wyceniona na 25-30 mld dolarów.
Model zakupów "kup teraz, zapłać później" (buy now, pay later, BNPL), zyskuje w ostatnich latach na popularności. Szybko przybywa miejsc, w których oferowane są usługi tego typu, klientów z nich korzystających, ale też fintechów, które stoją za tymi rozwiązaniami. Na polskim rynku znane są już Twisto, PayPo czy Revo Technologies. Z ich pomocą można kupić produkt, otrzymać go szybko, ale płatność uregulować po kilkudziesięciu dniach. Zobowiązanie wobec sklepu od razu uiszcza fintech. Klarna działa obecnie na 17 rynkach i zatrudnia 3,5 tys. pracowników.