Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Klarna umożliwia klientom blokowanie usług kredytowych. Ma ich to uchronić przed nadmiernym zadłużeniem

Rozwiązanie dostępne jest w aplikacji fintechu, na razie tylko na rynku brytyjskim

Klarna, potentat z sektora płatności odroczonych, poinformowała o nowości, jaka pojawiła się w jej aplikacji. Chodzi o możliwość zablokowania dostępu do usług kredytowych. Rozwiązanie ma wesprzeć użytkowników w zapanowaniu nad swoimi wydatkami. Na razie narzędzie dostępne jest w Wielkiej Brytanii.

Przeczytajcie także: Visa uruchomi w Polsce hub technologiczny

Klient zainteresowany wspomnianą opcją, powinien w aplikacji Klarny wejść w "Ustawienia" i kliknąć "Dezaktywuj kredyt". Użytkownik jest też kierowany na stronę internetową ze wsparciem dla osób, które nie radzą sobie z zadłużeniem. Na tym etapie nie można korzystać z kredytowania Klarny, ale wykluczenie nie jest dożywotnie – aby móc ponownie korzystać z usług fintechu, należy się skontaktować telefonicznie z jego biurem obsługi.

Nowe narzędzie ma sprawić, że klient rozważy alternatywne formy finansowania zakupów, nim sięgnie po kredyt. Funkcja ma zachęcać np. do oszczędzania na konkretny zakup. Sebastian Siemiątkowski, szef i współzałożyciel Klarny, przekonuje, że klient nie powinien zadłużać się przy każdym zakupie – ma korzystać z tej opcji tylko wtedy, gdy jest ona dla niego najsensowniejszym rozwiązaniem.

Przeczytajcie także: Klienci LeaseLink potwierdzą tożsamość z pomocą usługi mojeID

Ruch Klarny jest dość ciekawy – firma przedstawia się jako odpowiedzialny kredytodawca. A dzieje się to w chwili, gdy regulatorzy w kolejnych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, chcą ukrócić działania podmiotów z sektora BNPL. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że amerykańska agencja CFPB zamierza objąć szerszym nadzorem firmy z sektora płatności odroczonych – mają one podlegać takim regulacjom, jakie stosowane są wobec instytucji oferujących karty kredytowe.

Wywodząca się ze Szwecji firma zapewne chce w ten sposób pokazać, że nie czeka na działania państwowych instytucji w zakresie ochrony klientów i sama inicjuje zmiany. Na tym jednak szef fintechu nie poprzestał – za pośrednictwem Twittera wezwał kilka firm, przedstawicieli tradycyjnych usług kredytowych, do pójścia w ślady Klarny i wprowadzenia podobnych rozwiązań.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies