Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Wonga rezygnuje z marki Wonga Pay, ale aplikacja i karta pozostaną

Firma pożyczkowa zmieniła podejście do płatności odroczonych, dostępnych za pośrednictwem aplikacji i karty

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, Wonga, jedna z największych firm pożyczkowych na polskim rynku, zrezygnowała z marki Wonga Pay. – W naszej ofercie pozostanie jednak zarówno aplikacja mobilna, jak i karta, za pośrednictwem której będzie można korzystać z naszego limitu kredytowego – powiedział cashless.pl Tomasz Fedyna, prezes Wongi.

Przeczytajcie także: Wonga Pay to nowy gracz na polskim rynku płatności odroczonych

Przypomnę, że Wonga Pay znalazła się na rynku w połowie 2023 r. Na ofertę złożyła się aplikacja mobilna o tej samej nazwie, która pomagała w zarządzaniu limitem kredytowym. W pakiecie była także karta płatnicza Visa, wydawana przy współpracy z ITCARD. Idea rozwiązania była taka, by klient w każdej chwili, np. podczas zakupów w sklepie stacjonarnym, mógł zawnioskować o limit kredytowy i od razu zapłacić za upatrzony produkt. Następnie należność mógł spłacić w ciągu 45 dni bez dodatkowych kosztów lub w oprocentowanych ratach.

Jak się jednak okazało, zainteresowanie tak skonstruowanym i promowanym produktem z kategorii płatności odroczonych nie spełniło oczekiwań twórców. – Z naszych dotychczasowych obserwacji wynika, że dla klientów sporym wyzwaniem jest przejście procesu onboardingu do aplikacji podczas wizyty w sklepie. Doszliśmy więc do wniosku, że dotarcie do klientów z naszym produktem, jako sposobem na szybkie finansowanie zakupów, będzie trudne – mówi prezes Wongi.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na Cashless Breakfast na temat strategii antyfraudowych

Kierowana przez niego firma zdecydowała się jednak pozostawić zarówno aplikację mobilną, jak i kartę, które będą pomagały w korzystaniu z limitu kredytowego. Ten, oprócz chwilówek oraz pożyczek ratalnych, będzie jednym z trzech podstawowych produktów w ofercie Wongi. – Będziemy starać się budować zainteresowanie limitem kredytowym wśród klientów jako wygodne rozwiązanie bez składania powtórnych wniosków o pożyczkę, z możliwością płatności telefonem w sklepie i wypłatą gotówki w bankomacie – deklaruje Tomasz Fedyna.

Z rankingu największych firm pożyczkowych cashless.pl wynika, że pod względem wartości aktywów Wonga jest ósmą instytucją na polskim rynku z wynikiem ok. 384 mln zł na koniec 2023 r. Dla porównania lider rynku, czyli Provident, miał bez mała 1,5 mld zł aktywów. Więcej na ten temat w tekście Pierwszy Ranking największych instytucji pożyczkowych oraz operatorów płatności odroczonych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies