Program, który uruchomiono zaledwie pięć tygodni temu, cieszy się dużym zainteresowaniem przede wszystkim przedsiębiorców z sektora handlu i usług
Około 6 tys. przedsiębiorców przystąpiło do programu Polska Bezgotówkowa w ciągu pierwszych pięciu tygodni jego funkcjonowania – poinformowała dzisiaj fundacja nadzorująca jego realizację. Dodała, że wśród zainteresowanych darmowymi terminalami są przede wszystkim firmy z sektora handlu i usług.
– Tak duża liczba podpisanych umów w krótkim czasie pokazuje, że zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest bardzo duże. Tym bardziej, że dla agentów rozliczeniowych był to przede wszystkim okres wdrażania platformy obsługującej program. Do końca 2018 roku planujemy zainstalowanie 100 tysięcy terminali – powiedział Mieczysław Groszek, prezes fundacji Polska Bezgotówkowa.
Przypominam, że do programu mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy chcieliby przyjmować płatności bezgotówkowe, a którzy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie akceptowali ich w swoich punktach handlowo-usługowych. Jeśli zdecydują się przystąpić do programu, fundacja pokryje koszty związane z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz obsługą płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy. Jeden detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS.
O terminale można się starać u uczestniczących w programie agentów rozliczeniowych, w oddziałach niektórych banków oraz online. Do programu przystąpiły następujące instytucje: Alior, BPS, eCard, Elavon, eService, First Data Polska, ING Bank Śląski, mBank, PayTel, Pekao, Polskie ePłatności, PKO BP, Planet Pay oraz SIX Payment.
Fundacja Polska Bezgotówkowa została powołana w lipcu 2017 r. w związku z porozumieniem zawartym przez Związek Banków Polskich, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Visę oraz Mastercarda. Dzięki realizowanemu przez nią programowi w Polsce w ciągu dwóch, trzech lat ma zostać zainstalowanych około pół miliona nowych terminali płatniczych.