Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Pożegnajcie Transferuj.pl, powitajcie Tpay

Firma znana z płatności internetowych, zmienia logo by ułatwić sobie działalność za granicą

Logo Transferuj.pl może być znane polskim użytkownikom internetu z wielu sklepów internetowych, w których właściciel tej marki obsługuje transakcje płatnicze. Krajowy Integrator Płatności, bo tak nazywa się spółka, posiada zezwolenie na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej wydawane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Teraz zmienia markę handlową, pod którą będzie występować, na Tpay.com.

Przeczytajcie także: Kupujący na Allegro przechodzą na smartfony

Jak czytamy w komunikacie związanym z rebrandingiem, celem zmiany nazwy i logo jest ułatwienie firmie działalności na rynkach zagranicznych, gdzie sformułowanie „transferuj" może być niezrozumiałe, w przeciwieństwie do „tpay" wprost kojarzącego się z płatnościami. Nowe logo wygląda tak:

tpay

Rebranding marki nie niesie ze sobą konieczności wprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji technicznych i informatycznych po stronie sklepów. Cały czas będzie można przyjmować wpłaty korzystając z dotychczasowych ustawień i parametrów. Domena secure.transferuj.pl będzie funkcjonować do końca 2016 roku. W związku ze zmianą logo firma prosi jedynie o aktualizację stosowanych logotypów i bannerów.

Przeczytajcie także: Trzeci portfel MasterPass już dostępny

Przed dostawcami usług płatniczych, takimi jak Tpay.com, otworzą się nowe możliwości, gdy w życie wejdą przepisy dyrektywy PSD II. Zakładają one, że banki nie będą mogły blokować dostępu do rachunku podmiotom trzecim. To oznacza, że użytkownik rachunku będzie mógł podać login i hasło firmie x, która w jego imieniu dokona przelewu. W zamierzeniach Komisji Europejskiej takie otwarcie ma zwiększyć konkurencję na rynku płatniczym i obniżyć ceny usług. Tpay.com zapowiada zresztą, że wkrótce zaoferuje nowe metody płatności. Na razie nie wiadomo, czy znajdą się wśród nich takie, które wykorzystywać będą możliwości wprowadzane przez PSD II.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies