Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
IKO 3.0 już za kilka dni

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu PKO BP zaprezentuje nową bankowość mobilną

Debiut kolejnej generacji aplikacji mobilnej IKO zapowiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. - Za kilka dni zaproszę państwa na prezentację naszej nowej aplikacji mobilnej – powiedział Jagiełło podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej, w trakcie której przedstawiono wyniki finansowe banku w III kw.

Przeczytajcie także: Klienci Aliora pcozekają na aplikację i nowy serwis jeszcze rok

Z półoficjalnych informacji wynika, że pierwsza wersja IKO 3.0, jak roboczo nazywają aplikację w PKO BP, nie będzie miała niestety funkcji płatności zbliżeniowych. Bank pracuje jednak nad płatnościami w technologii HCE i planuje wdrożyć je do aplikacji w najbliższym czasie. Konkretnych dat na razie nie ma.

Płatności HCE umożliwiają dokonywanie transakcji telefonem na podobnej zasadzie jak kartą zbliżeniową. Dane potrzebne do płatności przechowywane są w chmurze obliczeniowej, z którą łączy się aplikacja zainstalowana na smartfonie. Telefon musi mieć odpowiedni moduł zbliżeniowy, służący wymianie danych między urządzeniem a terminalem w sklepie. HCE w IKO 3.0 umożliwiać będzie prawdopodobnie podpięcie karty dwóch najważniejszych organizacji płatniczych, czyli Mastercarda i Visy.

Przeczytajcie także: Jest nowa aplikacja Handlowego

Trzecia generacja bankowości mobilnej PKO BP, jak deklarują przedstawiciele banku, została przygotowana zupełnie od podstaw. To ważne, gdyż dotychczasowa aplikacja banku wyewoluowała z aplikacji płatniczej IKO pierwszej generacji. To stanowiło barierę dla dalszego rozwoju bankowości mobilnej tej instytucji.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies