Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Chcecie szybko i bez problemów sprzedać mieszkanie? Może Was zainteresować oferta startupu iBuyers

Na polskim rynku przybywa podmiotów, które oferują usługę szybkiej sprzedaży nieruchomości

W Polsce rozwija się rynek tzw. iBuyingu, dzięki któremu można sprzedać nieruchomość stosunkowo szybko, z ograniczeniem formalności do minimum i z pominięciem niektórych czynności (przygotowanie mieszkania do sprzedaży czy prezentacja lokalu zainteresowanym). Kolejnym podmiotem, który oferuje usługi tego typu, jest iBuyers. Startup działa na razie w Łodzi, ale planuje rozwój również w innych polskich miastach.

Przeczytajcie także: Fitbit już w rękach Google

iBuying przywędrował do nas z Zachodu i stanowi alternatywę dla tradycyjnej sprzedaży nieruchomości. W tej ostatniej właściciel musi się liczyć z tym, że proces zajmie mu kilka miesięcy, może się wiązać z wydatkami i zszarganymi nerwami. Jakie rozwiązanie proponuje firma iBuyers? Klient zainteresowany jej usługą wypełnia formularz, w którym podaje informacje na temat mieszkania czy domu. W ciągu 24h powinien otrzymać odpowiedź ze wstępną ofertą zakupu nieruchomości. Jeśli ta go satysfakcjonuje, umawia się na wizytację, a po niej poznaje finalną ofertę. Jeżeli nadal będzie zainteresowany transakcją, podpisuje dokumenty i czeka na pieniądze – mogą się pojawić na koncie nawet w ciągu tygodnia.

Z punktu widzenia sprzedającego usługa może być atrakcyjna, ponieważ za formalności odpowiada zespół iBuyers, to po jego stronie będzie dalsza sprzedaż nieruchomości, ewentualne remonty, przygotowanie mieszkania do prezentacji i dopełnienie formalności z finalnym nowym właścicielem lokum. Innymi słowy, sprzedający może szybko spieniężyć nieruchomość, co czasem ma spore znaczenie. Oczywiście wiąże się to też z koniecznością opłacenia prowizji wynoszącej kilka procent, więc każdy powinien dokładnie policzyć, czy taka alternatywa mu odpowiada.

Przeczytajcie także: Od dziś przyjmowane są wnioski o pieniądze z Tarczy Finansowej 2.0

Jakiś czas temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o innym podmiocie oferującym usługi tego typu – szczecińskiej firma Homly, która pozyskała 1,5 mln zł na rozwój swojej działalności. Większą część tej kwoty (1,2 mln zł) zainwestował fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, a pozostałą sumę wyłożyła grupa prywatnych inwestorów. Z rozwiązań tej spółki mogą korzystać osoby posiadające mieszkania w Warszawie i Szczecinie, ale i ten startup zamierza rozszerzać działalność na kolejne miasta.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies