Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nie tylko płatności zbliżeniowe. W paskach Invis pojawią się nowe funkcje, w tym biometria

Do rozwiązania Invis Pay, które pasek do zwykłych zegarków zamienia w nośnik płatniczy, karty mogą dodawać klienci Aliora, BNP Paribas, Credit Agricole, mBanku, Nest Banku, PKO BP i Velo Banku

Polska firma Invis planuje wprowadzić "smartwatchyzację" tradycyjnych zegarków na nowy poziom. Za sprawą oferowanych przez startup eleganckich pasków do czasomierzy już teraz można realizować płatności zbliżeniowe, a w planach firma ma wprowadzenie kilku kolejnych ciekawych funkcji, takich jak krokomierz czy możliwość lokalizacji zegarka.

Aby korzystać z pasków Invis, należy zainstalować na smartfonie aplikację mobilną Invis Pay. Jej obecna wersja bazuje na rozwiązaniu niemieckiego fintechu wearonize. Jednak polska firma pracuje już nad drugą generacją swojego produktu. W ramach Invis 2 płatności mają być dostępne już we własnej apce. I to właśnie w niej pojawią się nowe usługi.

Przeczytajcie także: Nowy smartwatch z płatnościami Garmin Pay

– Jedną z nich będzie krokomierz – narzędzie, które dla właścicieli smartwatchy jest oczywistością, ale do tej pory nie było dostępne dla posiadaczy klasycznych zegarków – zapowiada Patryk Lamprecht, współzałożyciel Invis. Kolejną – lokalizator zegarka, wykorzystujący protokół "find my network" Apple’a. Dzięki temu tak samo jak urządzenia Apple’a będzie można odnaleźć zegarek, co w przypadku produktów premium, a do tego często mających wartość sentymentalną, jest istotnym zabezpieczeniem przez kradzieżą – Następnym krokiem będzie zaś wykorzystanie biometrii. Na ten moment nie możemy zdradzić szczegółów, gdyż projekt czeka jeszcze na opatentowanie. Niemniej zmierzamy do tego, aby pasek do zegarka mógł rozpoznać właściciela i udzielić mu “pozwolenia” na dokonanie płatności lub zablokować tę opcję – dodaje Patryk Lamprecht. Wspomniane nowości mogą ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku.

Przypomnę, że tak jak w podobnych rozwiązaniach płatniczych, o których mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, tak i w paskach polskiej firmy płacenie jest możliwe dzięki zaszytemu w nich chipowi NFC. – Chip jest na tyle mały, że nie jest wyczuwalny w pasku, jego obecność nie wpływa na komfort użytkowania – zaznacza Piotr Muranty, szef i współzałożyciel Invis.

Przeczytajcie także: Coraz więcej doniesień o Galaxy Ring

Aplikacja Invis Pay by wearonize, dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak iOS. W apce użytkownik przypisze do paska swoją kartę płatniczą, wydaną przez jeden ze współpracujących z Invis banków. W Polsce to Alior, BNP Paribas, Credit Agricole, mBank, Nest Bank, PKO BP i Velo Bank. Może też podpiąć kartę fintechu Curve i w ten sposób płacić z rachunków niemalże dowolnej swojej karty. Co ciekawe z usług wearonize korzysta też m.in. SwatchPay. – Decydując się na współpracę z wearonize skróciliśmy sobie drogę i czas dotarcia do ogromnych graczy na rynku bankowym. W efekcie tej współpracy Invis Pay jest kompatybilny z całą grupą dużych banków obecnych w Polsce, ale i z wieloma graczami z zagranicy – wskazuje Piotr Muranty.

Paski Invis można kupić zarówno online, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży (np. w salonach Jubitom w ramach współpracy z marką Hornet).

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies