Dzięki własnym kartom PayPo, wydawanym w formie wirtualnej, firma będzie mogła zaoferować płatności odroczone we wszystkich sklepach stacjonarnych, akceptujących karty Visy
Polski fintech PayPo, specjalizujący się w płatnościach odroczonych, poinformował o uzyskaniu tzw. licencji Principal Member organizacji Visa. Dzięki temu polska spółka będzie mogła wydawać karty z logo Visy i za ich pomocą udostępnić klientom płatności odroczone we wszystkich sklepach stacjonarnych, akceptujących karty Visy. PayPo zamierza oferować karty wirtualne, dostępne w aplikacji mobilnej.
O tym, że PayPo chce wydawać karty płatnicze, wiadomo co najmniej od września 2021 r. Wówczas o takim zamiarze podczas jednego z wydarzeń z cyklu Cashless Breakfast wspomniał prezes PayPo Radosław Nawrocki. Później zapowiedź tę powtórzył w wywiadzie dla Pulsu Biznesu. Pierwotnie karty miały trafić do oferty PayPo już na początku 2022 r. W wywiadzie dla Pulsu poinformowano o przesunięciu termin na II kw. 2023 r. Z dzisiejszej informacji prasowej wynika natomiast, że premiera nowych kart PayPo może mieć miejsce do końca bieżącego roku.
Płatności odroczone to usługa, która cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Polega na zamówieniu produktu i zapłaceniu za niego po jakimś czasie. Zazwyczaj, jeśli uregulowanie należności nastąpi w okresie do 30 dni od zamówienia, nie ponosi się z tego tytułu dodatkowych kosztów. Płatności odroczone używane są przede wszystkim w handlu internetowym, ale przenoszone są także do sklepów stacjonarnych. W Polsce specjalizował się w tym wywodzący się z Rosji fintech Mokka. Niedawno zrezygnował jednak z działalności nad Wisłą.
Z pierwszymi partnerami w tym obszarze współpracuje już także PayPo. Dzięki wprowadzeniu karty płatniczej Visy fintech nie będzie musiał mieć z właścicielami tradycyjnych sklepów żadnych umów, by ich klientom oferować płatności odroczone. – Fintechy są przykładem innowacyjnego działania, któremu bliski jest przede wszystkim klient i jego unikalne potrzeby. Już od wielu lat prosperujemy w tym sektorze i odegraliśmy istotną rolę w kształtowaniu środowiska, które jest nam dziś znane. Zapewniając dostęp do naszej technologii, globalnej sieci, specjalistycznych programów i porad ekspertów, dążymy do rozwoju najbardziej obiecujących firm z tego obszaru – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.