Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Wpłaty gotówki w dowolnym wpłatomacie. Blik pracuje nad rozwojem kolejnej usługi

Obecnie wpłaty Blikiem we wpłatomatach są możliwe, ale często tylko w urządzeniach tzw. sieci własnej banku

W ubiegłym tygodniu Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, opublikował swoje sprawozdanie finansowe za 2023 r. Znalazła się tam zapowiedź działań rozwojowych zaplanowanych przez spółkę na najbliższy okres. Wśród nich uwagę zwraca m.in. rozwój usługi umożliwiającej wpłaty gotówki Blikiem przez klientów dowolnego banku w dowolnym wpłatomacie.

Przeczytajcie także: Blik opublikował swoje wyniki finansowe za 2023 r.

Z dokumentu opublikowanego przez PSP wynika, że firma pracuje nad udostępnieniem funkcji wpłat kolejnym bankom oraz operatorom urządzeń. Docelowo rozwiązanie ma działać w taki sposób, aby usługa wpłat Blikiem miała pełną tzw. interoperacyjność na polskim rynku.

Wpłaty Blik to usługa, dzięki której klient może zdeponować gotówkę we wpłatomacie bez użycia karty. W tym celu powinien wybrać odpowiednią opcję na ekranie maszyny, uruchomić aplikację swojego banku i wyświetlić kod Blik. Wpisać wygenerowany kod na klawiaturze wpłatomatu, a następnie zatwierdzić operację PIN-em w swojej aplikacji bankowej. Pozostaje już tylko włożyć pieniądze do podajnika wpłatomatu i potwierdzić na ekranie, że kwota się zgadza.

Przeczytajcie także: Nowy pierścień płatniczy dla klientów z Polski

Wpłaty Blikiem w maszynach dopuszczających taką opcję mogą realizować obecnie klienci banków: BNP Paribas, Credit Agricole, ING, Millennium, Nest Banku, Pekao, VeloBanku i PKO BP. Tyle że często jedynie w urządzeniach należących do tzw. sieci własnych poszczególnych banków. Ostatni z wymienionych wyżej banków już jesienią ubiegłego roku wprowadził do swojego regulaminu zapis o możliwości wpłat Blikiem w maszynach obcych. W odpowiedzi na pytania cashless.pl o termin wdrożenia biuro prasowe napisało, że nie jest on jeszcze znany.

A jeśli chodzi o inne plany PSP, o których przeczytać można w sprawozdaniu finansowym za 2023 r., to wymieniono tam także rozwój płatności w e-commerce ze szczególnym uwzględnieniem płatności powtarzalnych, rozszerzenie sieci banków oferujących Blika na instytucje z regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz ze strefy euro, rozwijanie płatności odroczonych oraz zbliżeniowych, a także popularyzację przelewów na telefon oraz prośby o przelew.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies