Ubezpieczeniowy program wsparcia w chorobie łączy pomoc finansową i praktyczne usługi medyczne, z których skorzystać można w razie podejrzenia poważnego zachorowania
Nationale-Nederlanden wprowadziło do swojej oferty nowe ubezpieczenie na wypadek choroby, łączące wsparcie finansowe z opieką zdrowotną. Ubezpieczeniowy program wsparcia w chorobie – bo tak nazywa się nowy produkt – jest owocem strategicznej współpracy ubezpieczyciela z grupą Lux Med.
Tradycyjnie w ubezpieczeniach na życie, którym towarzyszy umowa dodatkowa dotycząca poważnych zachorowań, świadczenie, jakie zapewnia klientowi ubezpieczyciel, polega na wypłacie ustalonej kwoty w razie zdiagnozowania jednej z chorób z określonego katalogu. W swoim nowym produkcie Nationale-Nederlanden postanowiło nie ograniczać się do wypłaty środków, ale wzbogacić ochronę o świadczenia kojarzone raczej z ubezpieczeniami zdrowotnymi: pakiet badań diagnostycznych, wizyty u specjalisty, a także organizację i sfinansowanie leczenia operacyjnego oraz assistance.
Na Ubezpieczeniowy program wsparcia w chorobie składają się cztery filary, a klient decyduje sam, które z nich chce wybrać, konstruując swoją polisę. Pierwszy filar to diagnostyka – w razie podejrzenia poważnego zachorowania, ubezpieczony może skorzystać z szerokiego zakresu badań diagnostycznych i wizyt u specjalistów w ramach grupy Lux Med. Czas oczekiwania na konsultację i na badania laboratoryjne to maksymalnie 3 dni, a na badania obrazowe – do 10 dni. W zakresie jest 667 procedur diagnostycznych i dostęp do lekarzy 26 specjalizacji. Aby rozpocząć diagnostykę w ramach ubezpieczenia NN, wystarczy mieć skierowanie od dowolnego lekarza w związku z podejrzeniem zachorowania na jedną z 19 poważnych chorób, takich jak nowotwory, choroby serca czy schorzenia neurologiczne.
Drugi filar obejmuje leczenie szpitalne. Jeśli u pacjenta zdiagnozowana zostanie choroba wymagająca leczenia operacyjnego, klient będzie mógł liczyć na organizację i pokrycie kosztów leczenia. Dotyczy to 177 chorób, w tym np. przepukliny pachwinowej czy leczenia zaburzeń rytmu serca. Operacja zostanie wykonana w 30 dni od zgłoszenia w jednym z 16 szpitali własnych Lux Medu lub 100 szpitali partnerskich. Dodatkowo pacjent otrzyma wsparcie koordynatora opieki szpitalnej, który pomoże w organizacji całego procesu.
Trzeci filar to najbardziej standardowy element polis życiowych z komponentem poważnych zachorowań, czyli wsparcie finansowe. W przypadku potwierdzenia diagnozy dotyczącej jednej z 32 poważnych zachorowań ubezpieczyciel wypłaci świadczenie przewidziane w umowie. Maksymalna suma ubezpieczenia to 1 mln zł. Dodatkowo klient będzie mógł skorzystać z assistance, obejmującego m.in. rehabilitację, transport medyczny, pomoc domową czy konsultacje z psychologiem. Nationale-Nederlanden podkreśla, że katalog chorób objętych ochroną zmienia się w zależności od wieku pacjenta, tak aby obejmował choroby, które mogą dotyczyć klienta na danym etapie życia.
Z kolei czwarty filar obejmuje wsparcie w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia po chorobie lub nieszczęśliwym wypadku. W sytuacji częściowej lub całkowitej utraty samodzielności, wynikającej z choroby lub nieszczęśliwego wypadku, klient otrzyma jednorazową wypłatę finansową, której wysokość zależy od stanu zdrowia pacjenta, a towarzyszyć jej mogą świadczenia opiekuńcze, takie jak pomoc pielęgniarska, opieka domowa, transport medyczny oraz wsparcie diagnostyczne.
Jak podaje Nationale-Nederlanden, produkt pilotażowo trafił do sprzedaży miesiąc temu, a w tym czasie na jego zakup zdecydowało się 1,4 tys. nowych klientów. Średnia składka w tych umowach wyniosła 165 zł miesięcznie.