Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nowy regulamin mPay: w cenniku opłata serwisowa, rezygnacja z kont premium, nowi operatorzy płatności

Z listy operatorów płatności w apce mPay usunięto eCard oraz Twisto, pojawił się na niej natomiast SIBS

mPay opublikował na swojej stronie nowy regulamin aplikacji, której jest operatorem. Obowiązuje on od dziś i dotyczy nowych klientów. Jedną z większych zmian jest rezygnacja z kont w wersji premium. Dostęp do tej wersji konta zyskiwało się, kupując w aplikacji mTicket Premium za 29 zł. W zamian otrzymywało się roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za przechowywanie danych karty płatniczej w systemie mPay, a prowizja od zasileń rachunku w sposób inny niż tradycyjny przelew wynosiła nie 2 proc. (jak na koncie podstawowym), a 1,5 proc. Takim użytkownikom nie wyświetlano też reklam w aplikacji, a także mogli korzystać z usługi "Znajdź samochód" (nawigacja do samochodu zaparkowanego w strefie płatnego parkowania).

Przeczytajcie także: Ranking 100 największych, polskich firm branży płatniczej 2024

Użytkownicy aplikacji mają więc teraz do wyboru konta w wersji podstawowej, gold i VIP. Przy czym do cenników tych dwóch pierwszych wprowadzono nowy punkt, a mianowicie opłatę serwisową. Jak można przeczytać w nowym regulaminie: "Do ceny towarów lub usług nabywanych za pośrednictwem aplikacji może zostać doliczona opłata serwisowa. O wysokości opłaty serwisowej oraz całkowitej cenie nabywanych towarów lub usług użytkownik zostanie każdorazowo poinformowany przed umożliwieniem dokonania zakupu towaru lub usługi za pośrednictwem aplikacji". Naliczania takiej opłaty nie przewiduje się w przypadku kont VIP.

Przeczytajcie także: Przeprowadzono pierwszą transakcję Wero w internecie

Kolejną zmianą wartą odnotowania są roszady w zestawie operatorów realizujących płatności dla użytkowników aplikacji. Z listy usunięto eCard oraz Twisto, natomiast wpisano na nią portugalski SIBS (znany w Polsce szczególnie jako właściciel PayTela). Bez zmian figurują na niej natomiast ING, mPay, eService i PayU.

Zestaw wprowadzonych zmian dopełniają drobniejsze modyfikacje, jak np. umożliwienie zasilania mRachunku przelewem z rachunku płatniczego prowadzonego przez dostawcę z terytorium Unii Europejskiej (wcześniej można było to zrobić tylko z konta w polskiej instytucji) czy skrócenie okresu nieaktywności użytkownika, uprawniającego mPay do rozwiązania umowy (zamiast 48 miesięcy jest 12 miesięcy).

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies