Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Vivigo zamiast Vivus. Soonly przeprowadzi rebranding swojego głównego produktu

Vivigo to marka, która kilka miesięcy została zgłoszona przez Soonly do Urzędu Patentowego

Z informacji serwisu cashless.pl wynika, że Soonly – jedna z największych na polskim rynku instytucji pożyczkowych, zamierza przeprowadzić rebranding swojego głównego produktu. Wkrótce markę Vivus zastąpi marka Vivigo. Jak prezentuje się jej logo, mogliście dowiedzieć się kilka miesięcy temu z serwisu cashless.pl, gdy pisaliśmy o zgłoszeniu jej przez Soonly do Urzędu Patentowego. Informację o rebrandingu można też już znaleźć na stronie internetowej Vivusa.

Przeczytajcie także: Oto największe firmy pożyczkowe na polskim rynku

Vivus to nazwa wprowadzona na rynek w 2012 r. Pierwotnie jej właścicielką była zarejestrowana na Łotwie firma 4finance. Jak pewnie większość czytelników cashless.pl wie, w 2022 r., po agresji Rosji na Ukrainę, biznes 4finance w Polsce w obawie przed znalezieniem się na liście sankcyjnej, został sprzedany grupie polskich menedżerów na czele z Ewą Wernerowicz. Ich firma przyjęła nazwę Soonly, jednak główny produkt, czyli chwilówki, nadal były sprzedawane pod nazwą Vivus. Teraz ma to się zmienić.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie na Cashless Pay 2024

Tymczasem 4finance właśnie trafiła na listę sankcyjną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Soonly podkreśla, że nie ma z tą firma nic wspólnego, ale ma wobec niej zobowiązanie, czyli ostatnią płatność za przejęcie kontroli nad Vivusem. Obecnie trwają analizy, czy te pieniądze można przelać. Więcej na ten temat w tekście Firma 4finance, znana z tego, że była kiedyś właścicielem Vivusa, trafiła na listę sankcyjną.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies