Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Xpay uzyskał homologację dla swojej wirtualnej kasy fiskalnej dla taksówkarzy. Można ją instalować na urządzeniach z Androidem

Spółka ma już w swojej ofercie kasę tzw. przeznaczenia ogólnego, a pracuje nad kasą do automatów vendingowych i myjni

Spółka Xpay uzyskała homologację dla opracowanej przez siebie wirtualnej kasy fiskalnej o nazwie XKasaGT. Jest to kasa specjalnego przeznaczenia, a kierowana jest do przedsiębiorców świadczących usługi przewozowe.

Kasę będzie można instalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android – może to być smartfon, tablet, ale i terminal płatniczy czy inne urządzenie na Androidzie, z którego kierowcy korzystają. – Z naszego nowego rozwiązania mogą korzystać zarówno indywidualni kierowcy, świadczący usługi przewozu, jak i całe korporacje, dla których dodatkowym atutem jest możliwość zintegrowania naszej kasy z ich systemem centralnym. Jesteśmy w trakcie rozmów z przewoźnikami i spodziewamy się, że wkrótce będziemy mogli informować o pierwszych partnerstwach – mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl Krzysztof Jagielski, prezes Xpay.

Przeczytajcie także: Pierwsze zastosowanie terminala aplikacyjnego na ładowarkach samochodów

Jak zapewnia Xpay, wirtualną kasę można łatwo zintegrować z innymi aplikacjami, tworząc w ten sposób rozwiązanie all-in-one. W rezultacie na jednym urządzeniu kierowca może mieć zainstalowaną kasę, terminal płatniczy (softpos), ale też nawigację czy aplikację przewozową. Spółka Xpay przeprowadziła już odpowiednie integracje z takimi dostawcami terminali jak Wordline, Viva.com, ITCARD czy Fiserv i pracuje nad kolejnymi.

Fintech prowadzi też rozmowy z innymi uczestnikami rynku na temat możliwego wprowadzenia kas wirtualnych do ich oferty.

XKasaGT to już druga kasa w postaci oprogramowania przygotowana przez Xpay, którą Główny Urząd Miar dopuścił do użytku. Niespełna rok temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym, że podmiot uzyskał homologację swojej kasy przeznaczenia ogólnego, a więc takiej, z której mogą korzystać podmioty ze wszystkich branż określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów. Jak podaje Krzysztof Jagielski, do tej pory rozwiązanie doczekało się ponad 300 instalacji w podmiotach z branży HoReCa. Prezes Xpay zdradza także, że firma opracowała też kasę przeznaczoną do obsługi urządzeń do automatycznej sprzedaży towarów i usług, a rozwiązanie jest obecnie sprawdzane przez GUM. Może ona znaleźć zastosowanie w bezdotykowych myjniach samoobsługowych czy maszynach vendingowych.

Przeczytajcie także: PKO BP udostępnił Blika zbliżeniowego dzieciom

Jednocześnie warto przypomnieć, że lista podmiotów uprawnionych do ewidencjonowania przychodów za pomocą kas aplikacyjnych, jest dość ograniczona. Najliczniejszą grupę podatników, którzy mogą korzystać z takiego rozwiązania, stanowią przedstawiciele branży HoReCa, taksówkarze oraz myjnie samochodowe.

– Spółka Xpay liczy na zmiany legislacyjne prowadzące do objęcia możliwością korzystania z kas software’owych kolejnych grup podatników. Korzyści ze stosowania nowoczesnych rozwiązań aplikacyjnych są oczywiste i obejmują zarówno sprzedawców, jak i Skarb Państwa – podkreśla Krzysztof Jagielski.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies