Polacy korzystający z aplikacji tego brytyjskiego fintechu w ubiegłym miesiącu wykonali transakcje o wartości ponad 1 mld zł
Revolut poinformował dzisiaj, że w Polsce z jego kart i aplikacji korzysta już pół miliona użytkowników, a co miesiąc przybywa kolejnych 50 tys. Brytyjski fintech podał także, że tylko w czerwcu wartość wykonanych przez nich transakcji przekroczyła miliard złotych. – Firma także inwestuje i zwiększa zatrudnienie. Pół tysiąca polskich pracowników fintechu przeniosło się właśnie do nowego krakowskiego biura, które jest dziś największym centrum usług Revoluta na świecie – czytam w nadesłanym komunikacie prasowym. Co ciekawe w centrali firmy w Londynie pracuje 277 osób.
Fintech zapowiada, że w drugiej połowie roku zaproponuje użytkownikom nowe usługi. Zajmie się między innymi rynkiem usług inwestycyjnych i otworzy dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami. Spółka planuje też rozwinąć ofertę dla firm i dopasować ją do potrzeb przedsiębiorców na lokalnych rynkach. Nadal prowadzone będą prace nad kartą dla dzieci a w usłudze Donations pojawią się kolejne organizacje charytatywne.
Natomiast z okazji czwartych urodzin i osiągnięcia wyniku 500 tysięcy użytkowników Revolut uruchomił promocję, dzięki której można zamówić darmową kartę doładowaną kwotą 10 zł. Jednak oferta jest przeznaczona wyłącznie dla nowych użytkowników aplikacji.
Fintech chwali się także, że w Europie ma ponad 5 mln klientów i przez cztery lata swojej działalności zrealizował 500 milionów transakcji o wartości 75 miliardów dolarów. W połowie czerwca tego roku Revolut zaczął oferować swoje usługi w Australii, ale przegrał wyścig o rynek amerykański, gdzie tydzień temu pierwszy wystartował jego niemiecki konkurent, mobilny bank N26.
Revolut oferuje aplikację z subkontami w 29 walutach połączoną z kartą przedpłaconą. Waluty przy wymianie są przeliczane po korzystnym kursie międzybankowym. Aplikacje i usługi takich firm jak Revolut czy Curve wymogły na bankach w Polsce stworzenie lub rozszerzenie oferty kart wielowalutowych. Obecnie proponuje je już większość instytucji w Polsce.