W ramach rat Zero klient nie ponosi żadnych kosztów pożyczki
Allegro uruchomiło promocję, w ramach której zwiększa dostępność rat Zero, czyli nieoprocentowanej pożyczki na zakup za pośrednictwem swojej platformy e-commerce. Do 12 marca z takich warunków będzie można skorzystać przy kupowaniu wszystkich produktów w kategoriach: narzędzia, budownictwo i akcesoria, oświetlenie, meble, przemysł.
Allegro, pełniąc rolę pośrednika kredytowego, oferuje swoim klientom dwa rodzaje produktów ratalnych: raty Zero i raty standardowe. W ramach rat Zero kupujący może rozłożyć swoje zobowiązanie na raty z oprocentowaniem 0 proc. w skali roku i bez prowizji. Takie warunki proponowane są jednak klientom tylko przy ofertach, przy których sprzedający zdecydowali się promować swój produkt, dopłacając za opcję "Wyróżnienie" lub "Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie", ewentualnie – jeśli zdecydowali się zawrzeć z Allegro odrębną umowę dotyczącą oferowania rat.
Teraz w ramach promocji wszystkie oferty we wspomnianych wyżej kategoriach mają pozwalać na skorzystanie z rat Zero, niezależnie do tego, czy sprzedający zdecydował się na wyróżnienie swojej oferty. Szczegóły promocji ujęto w regulaminie.
Niezależnie od promocji pozostają w mocy podstawowe zasady dotyczące zakupów, za które płatność można rozłożyć na raty – klient musi skorzystać z opcji płatności za transakcję z góry, wartość oferty powinna mieścić się w przedziale 1 tys. zł do 20 tys. zł (wraz z kosztem dostawy), a sprzedający nie korzysta z konta junior, nie jest sklasyfikowany jako instytucja charytatywna lub użytkownik niezarejestrowany.
Jednocześnie warto przypomnieć, że wkrótce Allegro zmieni zasady spłaty zobowiązań w ramach Allegro Pay. Obecnie użytkownicy Allegro Pay, korzystający także z pakietu Smart!, mogą rozkładać płatność na trzy raty, w tym także tę odroczoną. Zgodnie z warunkami, jakie zaczną obowiązywać w przypadku zakupów realizowanych do 14 marca 2023 r., posiadacze abonamentu Smart będą mogli podzielić płatność za darmo nie na trzy, tylko na dwie raty. Nie będą też mogli za darmo podzielić na raty płatności wcześniej już odroczonej.