Na podstawie pytań znajdujących się w ankiecie rozesłanej przez firmę Google można wnioskować z jakimi problemami najczęściej borykają się użytkownicy Android Pay
Kilka tygodni temu po kolejnej aktualizacji aplikacji Android Pay okazało się, że moim telefonem nie płaci się już tak wygodnie jak wcześniej. Do tej pory wystarczyło, że wybudziłem ekran urządzenia i zbliżyłem smartfon do terminala, aby wyświetlił się komunikat, że transakcja została zrealizowana. Po zmianach nader często jest tak, że aplikacja żąda ode mnie dodatkowo potwierdzenia transakcji za pomocą PIN-u lub odcisku palca.
Problem od razu zgłosiłem do Google’a, ale ponoć sprawa jest bardzo skomplikowana i amerykańscy inżynierowie potrzebują więcej czasu, by z błędem sobie poradzić. Wygląda na to, że mój przypadek nie jest odosobniony, o czym mogą świadczyć komentarze innych użytkowników Android Pay zamieszczone pod tą aplikacją w markecie Google Play.
Tymczasem dzisiaj otrzymałem od firmy Google propozycję udziału w ankiecie na temat Android Pay. W przysłanym kwestionariuszu Google pyta użytkowników Android Pay’a o najczęściej zaobserwowane przez nich błędy w aplikacji. Wśród nich wymienia między innymi konieczność wielokrotnej autoryzacji pojedynczej płatności odciskiem palca lub PIN-em, uruchomienie aplikacji w celu wykrycia przez terminal płatniczy zbliżonego smartfona czy konieczność dłuższego niż zwykle przytrzymania telefonu przy czytniku terminala. Na podstawie moich doświadczeń oraz kilku komentarzy w Google Play nie chcę wyciągać generalnych wniosków, ale sama ankieta może świadczyć o tym, że jakieś problemy z aplikacją są i Gooogle chce poznać ich skalę.
Przy okazji Amerykanie pytają użytkowników, z jakich dodatkowych funkcji Android Pay korzystaliby, gdyby pojawiły się w aplikacji. Może to sugerować, o wprowadzeniu jakich nowości firma myśli. Wśród propozycji najciekawsza wydaje się możliwość przechowywania tam dokumentów np. prawa jazdy czy ubezpieczenia, ale też przelewy P2P oraz automatyczne płatności cykliczne. Wracając natomiast do błędów po aktualizacji Android Pay, dajcie znać w komentarzu pod tekstem lub przysyłając mail na adres kontakt@cashless.pl, czy podczas codziennego korzystania z portfela Google’a napotykacie na jakieś trudności, a jeśli tak to na jakie.